Експерт розповів, Що Буде З Цінами На Соняшникова Масло

Ціни FOB в Україні досягли $ 1700., а сьогодні вони вже на рівні $ 1575-1600. До серпня 2021 року ціни будуть в межах $ 1450-1700 FOB.Такое думку висловив генеральний директор компанії Sunvin Group Сандип Баджоріа (Sandeep Bajoria) в інтерв’ю Latifundist.com.

«Завдяки Китаю, в період жовтень-листопад-грудень 2020 року, ціни на соняшникову олію почали свій рух нагору, і країна також досягла успіху в закупівлях на період відвантаження жовтень-листопад-грудень 2021 року», – пояснив Сандип Баджоріа.

Він зазначив, що Китай великий гравець і має значний вплив на сировинні ринки. За останні три роки ця країна стала купувати значно більше соняшникової олії і шроту. Це позбавило Індію, найбільшого імпортера, сили впливати на ціноутворення на ринку. Зараз Індія стежить за процесами на ринку і намагається реагувати відповідно ситуації.

На думку Сандіпа Баджоріа, відвантаження соняшникової олії з Чорноморського регіону буде відчутно нижче, скоротившись орієнтовно на 2 млн т, ніж в 2020/21 виробничому сезоні.

Експерт зазначив, що основний вплив на ціноутворення на соняшникову олію все ж надають: обсяг виробництва, попит і ціни на інші масла, такі як соєве, рапсове, пальмова.

«Не можна також не враховувати макроекономічні чинники. Виробництво в Аргентині на 3,7 млн т нижче, ніж в минулому році. У поточному сезоні виробництво соняшникової олії в Аргентині оцінюється на рівні 2,8 млн т. А, значить, і імпорт в Індію буде наполовину нижче. Більш того, населення Аргентини вважає за краще соєве масло соняшниковій », – розповів Сандип Баджоріа.

Про це, на його думку, експортерам соняшникової олії з України немає причин для занепокоєння, адже в цьому році експорт з Аргентини і Росії нижче. Крім того, в Росії є невизначеність з введенням експортного мита та іншими обмежувальними заходами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори