Експерти Пояснили Причини Падіння Цін На Пшеницю

Поточна ситуація на ринку зернових стала справжнім шоком для українських аграріїв, адже багато хто з них тримали пшеницю до весни, сподіваючись на подальше зростання цін на зернову. Але замість цього відбувається досить не типова для ринку ситуація – пшениця активно знижується при цьому ціни на інші зернові залишаються стабільними.

«Насправді ситуація не є несподіваною і початок корекції було лише питанням часу. Продукція АПК активно росла, як на світових ринках так і на внутрішньому ринку нашої країни з серпня 2020 року. Але ми повинні розуміти, що це зростання більшою мірою було спекулятивним, що стало наслідком вливання значних обсягів ліквідності центробанками провідних країн », – пояснили аналітики.

На їхню думку, спочатку це спровокувало зростання фінансових ринків, а потім – на товарних ринках. Крім цього в 2020 р дуже активними були імпортери, як в сегменті продовольчих зернових, так і фуражу.

Аналітики підкреслили, що незважаючи на бичачий тренд потрібно пам’ятати, що в 2020/21 МР валовий збір пшениці в світі знаходиться на рекордному рівні, USDA в своєму березневому звіті прогнозує виробництво на рівні 776,8 млн т, а кінцеві залишки – 301,2 млн т, що також є рекордним значенням. Тому після високої активності в першій половині сезону, імпортери змогли сформувати стратегічні запаси і зараз спокійніше проводять закупівлі, оскільки пшениця на світовому ринку в достатній кількості.

Також грає свою роль і погодний фактор. Озимі в основних регіонах вирощування Північної півкулі в даний час знаходяться в кращому стані, ніж у минулому сезоні. У США стан посівів швидко поліпшується, а в РФ Мінсільгосп і неурядові аналітичні центри вже кілька разів підвищували прогноз валового збору пшениці в 2021/22 МР

«Наш моніторинг вказує на те, що ринок пшениці, незважаючи на сильний UP-тренд, « точно по розкладу руху »відправився в корекцію в кінці січня. Зараз трейдери і переробники намагатимуться максимально відіграти свої збитки, отримані у попередні місяці, тому увага буде акцентуватися на перекупленности ринку, сприятливих погодних факторів та інтересів необхідності зниження цін, щоб бути конкурентними на світовому ринку », – йдеться в матеріалі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори